AKBAL Itriyat ve Ecza Deposu Gıda İnşaat Turizm Sanayi Ticaret Limited, Naif AKBAL tarafından kurulmuş ve 1978 yılında tescil edilmiştir. Yarım asra yakın başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasına dağıtım hizmeti sunmaktadır. Akballar Group çatısı altında faaliyet gösteren diğer firmalarımız ile sadece dağıtım değil, ihracat ve üretim konusunda da çalışmalarımız devam etmektedir.Akbal Itriyat Ltd. Şti.’nin Ankara ayağını oluşturmak üzere 2018 Mart ayından itibaren, Çukurambar Regnum Plaza’daki adresimizde hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Dağıtım ağımız içerisinde ülkemizin ve dünyanın en seçkin markaları yer almakta olup, bu markaların çoğunun yetkili bayisi ve/veya bayisi olarak hizmet sunmaktayız.

2019 yılında, uzun yıllardır dağıtıcı olarak hizmet sunduğumuz sektörümüzün üretim safhasında yer almak amacıyla Diyarbakır Organize sanayi Bölgesinde temizlik kimyasalları konusundaki tesisimizi kurma çalışmaları başlattık.

Halen Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde şirketimize tahsis edilen ve inşaatı tamamlanmış olan 10.000 M2 arsa üzerinde Ocak 2021 itibariyle temizlik kimyasalları üretimine başlamıştır.